ALCATEL 

Мобилни телефони

Alcatel 3X - 9.990 денари.

Оперативен систем: Android 9.0 (Pie)
Екран: 6.52″ IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Резолуција: 720 x 1600 px
Процесор: Octa-core (4×2.0 GHz Cortex-A53 & 4×1.5 GHz Cortex-A53)
Мрежа: GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot
Димензии: 164.9 x 75.8 x 8.4 mm (6.49 x 2.98 x 0.33 in)
Тежина: 178g
Меморија: 64GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM
Примарна камера -Тројна: 16MP, 8MP5, 5MP
Секундарна камера: 8MP
GPS: A-GPS with GLONASS
Bluetooth: 4.2, A2DP, LE
СИМ: Single SIM (Nano-SIM) / Dual SIM (Nano-SIM)
Батерија: Li-Po 4000 mAh

Alcatel 1SE 5030D Agate Green/Power Gray - 7.490 денари.

Оперативен систем: Android 10
Екран: 6.22″ 19:9 display with mini-notch
Резолуција: HD+ (720 x 1520 pixels)
Процесор: Octa-Core (8 x A55 1.6Ghz + 1.2GHz)
Мрежа: 4G data: Cat 4, 3G data: HSPA+, 2G data: GPRS/EDGE
Wi-Fi: 802.11b/g/n
Димензии: 159.16 x 75.2 x 8.65mm
Тежина: 175 g
Меморија: 32GB ROM + 3GB RAM
User memory: 24.5GB
Предна камера: 5MP
Задна камера: 13MP + 2MP
GPS: Accelerometer, GPS with A-GPS, light sensors
Bluetooth v4.2
СИМ: Nano SIM + Nano SIM or Nano SIM + SD card
Батерија: 4000 mAh

Alcatel 1S 5024F black - 8.390 денари.

Оперативен систем: Android 9.0
Екран: 5.5″ 18:9 Full View Display
Резолуција: HD+ 720 x 1440 px
Процесор: Octa-core 1.6 GHz Cortex-A55
Мрежа: GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi: 802.11b/g/n
Димензии: 147.8 X 70.7 X 8.6 mm
Тежина: 146 g
RAM меморија: 4 GB
Меморија: 64 GB
Предна камера: 5MP
Задна камера: 13MP + 2MP
GPS: A-GPS with GLONASS
Bluetooth 4.2
СИМ: dual SIM (nano SIM)
Батерија: 3060 mAh

Alcatel 1V 5001D anthracite black - 5.490 денари.

Оперативен систем: Android OS 9.0 Pie (Go edition)
Екран: 5.5″ 18:9 Full View Display
Резолуција: 480 x 960 px
Процесор: Octa-core (4×1.6 GHz Cortex-A55)
Мрежа: GSM / HSPA / LTE
Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band
Димензии: 149.1.×72.2.4×8.9 mm
Тежина: 153.2 g
RAM меморија: 1 GB
Меморија: 16 GB
Предна камера: 5MP
Задна камера: 5MP
GPS: A-GPS
Bluetooth v4.2, A2DP
СИМ: dual SIM (nano SIM)
Батерија: 2460 mAh

Alcatel 1E 4034D black - 2.990 денари.

Оперативен систем: Android 6 Marshmallow
Екран: 4.0″, 45.5 cm2
Резолуција: 480 x 800 px
Процесор: Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7
Мрежа: GSM / HSPA
Wi-Fi: 802.11 b/g/n
Димензии: 121.3 x 64.4 x 9.7 mm
Тежина: 125g
RAM меморија: 512 MB
Меморија: 4 GB
Предна камера: VGA, 2 MP
Задна камера: 2 MP
GPS: A-GPS
Bluetooth: 4.0, A2DP
СИМ: dual micro SIM
Батерија: 1500 mAh

Alcatel 1066D black - 990 денари.

Екран: 1.8″ колор екран
Резолуција: 128 x 160 px
Димензии: 108.2 x 45 x 12.8 mm
Камера : 0.08 MP
Тежина: 63g
Меморија: 4 MB + Слот за SD card
СИМ: dual SIM
Батерија: 400 mAh
ФМ радио

Плаќањето на 6 рати важи само за редовни корисници на Телекабел.
За нов корисник плаќање во готово.

За корисниците на мобилна телефонија на Телекабел постои можност да се купат телефонски апарати со специјален попуст и на повеќе рати од компанијата Ривер Софт. Условите и моделите може да се видат на страната www.riversoft.mk